Türk Bayrağı
Ana Menü
Rastgele Video
Forum Başlıkları
En Son Ziyaret
mustafa m... 12:39:52
FAKILI OGLU 13:21:19
tezli emir 14:40:10
aguzle 16:16:56
Ramazan D... 1 gün
zeki ince 2 gün
Nuray Bilge 2 gün
Meryem26 3 gün
Merym 3 gün
mustafademir 3 gün

Daha çok kulanıcı göster 
Son Yorumlar
Haber beslemesi
Üye Girişi
Üye Adı:  Şifre:    Üye Ol   Şifremi Unuttum
FACEBOOK HESABINIZ GÜVENDE Mİ?
FACEBOOK HESABINIZ GÜVENDE Mİ?Günümüzde olmazsa olmaz haline gelen, biraz mübalağa gibi olacak ama sabah kalkınca elimizi yüzümüzü yıkamadan kontrol ettiğimiz sosyal ağların başında gelen Facebook güvenliğimiz ne alemde?
Beni bu yazıyı yazmaya sevk eden en önemli neden insanların Facebook'u yeri geldiğinde gereğinden fazla önemsemesinden ziyade esas olarak önemsemesi gereken konulardan bir haber şekilde kullanıyor olması.
Facebook günümüzde hemen her meslekten, okuma yazmaya başlayan çocuktan 70 yaşındaki insana kadar her kesimin kullandığı ve benimsediği bir sosyal ağ olarak hayatımıza hızlı bir giriş yaptı.
Çevremde bazı kişilerin devlet kurumlarına dahi vermeye çekindiği bilgileri Facebook'a büyük bir itina ile vererek, sanki başka birşey yazsa çok büyük bir günah işleyecekmiş hissiyle davrandığını görüyorum. Şimdi yazımıza esas olan Facebook hesap çalınması, hesap güvenliği zaafiyeti ve zaafiyetin getirdiği sonuçlara bir göz atalım.
Hey gidi günler hey... Nereden nereye...
Hey gidi günler hey... Nereden nereye...Hayatımıza giren teknolojik yeniliklere “hayır” demeden onların hayatımızdaki “vazgeçilmez” yerini karşılaştırmalı bir şekilde ele alan yazarımız Haydar Kutsi’nin yeni yazısı...
AHMET ALP VEFAT HABERİ
AHMET ALP VEFAT HABERİKöyümüz sakinlerinden Ahmet ALP (Sağır Ahmet) 12/02/2015 Perşembe günü vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 13/02/2015 Cuma günü köyümüz mezarlığına defnedilmiştir. Merhumu Allah'dan rahmet, başta kederli ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm köylülerimize başsağlığı dileriz.
YÂRİMİN YEDİĞİ AKÇA KÖREMEZ
YÂRİMİN YEDİĞİ AKÇA KÖREMEZIsıtmanın sonu malı gayası.
Yoğurt çalmış, fazla gelmiş mayası.
Gadife golcaklı, gutmu sayası.
Derdim çoktur, dermanlarım az benim.!
MEHMET KOÇ ( KOÇERO) VEFAT ETTİ
MEHMET KOÇ ( KOÇERO)  VEFAT ETTİ Köyümüz sakinlerinden olup Belçika / Brüksel'de ikamet eden Koçero lakabıyla tanınan Abdullah (AKBAL) oğlu Mehmet Koç Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumun cenazesi 27.01.2015 yani yarın Brüksel Fatih Camii 'de öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Türkiye'ye gönderilecektir.
Cenazesi 28.01.2015 Çarşamba gün Türkiye saatiyle 11:00 de köyümüz mezarlığında toprağa verilecektir. Merhuma ALLAH'dan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine BAŞSAĞLIĞI dileriz.
HÜSEYİN SAYAN (KRAL) VEFAT HABERİ.
Cenaze TaziyeAslem köylümüz olup Emirdağ'da ikamet eden Emekli Öğretmen Hüseyin SAYAN (Kral) vefat etmiştir. Cenazesi Emirdağ Çarşı Camisinde kılınacak öğle namazından sonra İlçemiz Keçili Mezarlığında toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan Rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.17.01.2015
TEZ KÖYÜ'NÜN BİLİNEN YAZILI TARİHİ
TEZ KÖYÜ'NÜN BİLİNEN YAZILI TARİHİEskişehir Osmangazi Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sayın Osman KÖKSAL'dan köyümüz tarihine ışık tutacak bir bilgilendirme.
Birkaç gün evvel ziyaret için uğradığımız Prof. Dr. Osman KÖKSAL çay sohbeti sırasında sözü düşürdüğümüz Tez Köyü Tarihi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Köyün İstanbul’u Anadolu üzerinden Ortadoğuya bağlayan Osmanlı sefer yolu (Orta-kol) üzerinde bulunduğunu,