Türk Bayrağı
Ana Menü
Rastgele Video
Forum Başlıkları
En Son Ziyaret
abdullah 03:03:52
Admin 18:08:46
Has Tezli 22:27:07
FAKILI OGLU 1 gün
Eddai MUH... 2 gün
murtaza m... 2 gün
tezli emir 3 gün
escaper1956 3 gün
mustafademir 4 gün
alisan ko... 5 gün

Daha çok kulanıcı göster 
Son Yorumlar
Haber beslemesi
Üye Girişi
Üye Adı:  Şifre:    Üye Ol   Şifremi Unuttum
En Son Resimler
Hikaye – Akika - 2. Bölüm
Hikaye – Akika - 2. BölümKöşe yazılarını ilgi ile takip ettiğimiz Haydar Kutsi’den “Akika” hikayesinin ikinci bölümünü yayınlıyoruz.
Bu bölümde Hasan Ağa keçileri yüzünden köy ihtiyar heyetinden ceza yerken hayvanlar aleminde ise çekişmeler devam eder.
Köy hayatını bize bir nebze olsun hatırlattığı için yazarımıza teşekkür ederek, bu haftaki bölümüyle sizleri baş başa bırakıyoruz.
Hikaye – Akika - 1. Bölüm
Hikaye – Akika - 1. BölümKöşe yazılarını ilgi ile takip ettiğimiz Haydar Kutsi’den yeni bir hikaye denemesi... 6 bölümden oluşan hikayenin ismi “Akika”. Hikaye hem “Fabl türü” hem “köy hikayesi” şeklinde iç eçe geçmiş bir anlatıma sahiptir. Yabancı kültürlerin bizim “milli ve dini bünyemize” uygun düşmediği hikaye yoluyla imalı olarak anlatılmaktadır.
Sitemize katkılarından dolayı yazarımıza teşekkür ederek, her hafta bir bölümünü yayınlamayı düşündüğümüz hikaye ile sizleri baş başa bırakıyoruz.
CANIM TEZİM
İmanım Halil'in KöşesiGüzel köyüm canım Tezim
Senden ayrı geçti yazım.
Ateş olsun yansın özüm,
Bir başkadır benim Tezim
MUTLULUĞUN FORMÜLÜ!
MUTLULUĞUN FORMÜLÜ!500 kişi bir seminerdeydi. Birden konuşmacı durdu ve bir grup çalışması yapmaya karar verdi. Herkese bir balon vererek başladı. Herkes gazlı kalemle balonuna adını yazmalıydı. Sonra bütün balonlar toplandı ve bir odaya konuldu.
Katılımcılar odaya alındı ve 5 dakika içinde üzerine isimlerini yazdıkları balonu bulmaları söylendi. Herkes deli gibi kendi adını aramaya başladı, insanlar çarpıştılar, birbirlerini ittirdiler, tamamen bir kaos ortamı oluştu...
ANZAK ÖMER.
ANZAK ÖMER.Bu yaşanmış gerçek hikayeyi aktaran, sayın Dr. Ömer Musoğlu 85 yaşındadır ve halen MODA/ İstanbul'da oturmaktadır.
Anzak Ömer'in Hikayesini 1957 Yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olup ihtisas yapmak üzere ABD'ye giden doktor Ömer Muşluoğlu, görev yaptığı hastanede başından geçen çok enteresan bir hadiseyi şöyle anlatıyor:
ÖN YARGI!
ÖN YARGI!Bir zamanlar köyün birinde görkemli bir düğün yapılmış. Yakışıklı mı yakışıklı bir delikanlı ile dünyalar güzeli bir genç kız evlenmişler. Düğünleri dillere destan olmuş Erkek her sabah erkenden tarlaya gittiği için hanımın canı sıkılıyormuş. Ev işlerinden arta kalan zamanını komşuları ile geçiriyormuş.
HAMZA YALAZ VEFAT HABERİ.
HAMZA YALAZ VEFAT HABERİ.Güççüğün Musa lakabı ile tanınan Musa YALAZ'ın oğlu Hamza YALAZ 06/10/2014 tarihinde vefat etmiştir. Merhumun cenazesi yarın (08/10/2014) günü saat:10'da köyümüz mezarlığına defnedilecektir.
Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, eş, dost, akraba ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.