Türk Bayrağı
Ana Menü
En Son Makaleler
Rastgele Video
Forum Başlıkları
En Son Ziyaret
muharremonat 06:25:04
tezli emir 11:30:25
FAKILI OGLU 3 gün
yuser 3 gün
Ali 5 gün
Ramazan D... 5 gün
mustafademir 5 gün
Tez Haber 5 gün
aeryilmaz19 6 gün
orhangullu80 1 hafta

Daha çok kulanıcı göster 
Son Yorumlar
Haber beslemesi
kazananlar
Kutlu Doğum
Köşe Yazarları
Son üyelerimiz!. Hoş Geldiniz.
Günün Sözü
İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.
(VICTOR HUGO)
Çok Okunan Haberler
Beğendiniz mi?
Ziyaret
Yandex.Metrica
Üye Girişi
Üye Adı:  Şifre:    Üye Ol   Şifremi Unuttum
Son Eklenen Resimler
HONGALA OYUNU
HONGALA OYUNU2012 yılında Tez Köyü'nde oynadığımız Hongala oyununun görüntüleri yüklenmiştir.
Aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler.
Hongala Oyunu
NECATİ HOCA'NIN TEZ KÖYÜ ANILARI.
NECATİ HOCA'NIN TEZ KÖYÜ ANILARI.Köylülerimiz Hacı Halil YİĞİT, İhsan KÖKSAL, Bilal YİĞİT, Musa YİĞİT ve İhsan KÖKSAL'ın oğlu ile geçen pazar günü Eskişehir'de Köyümüz Torunlar Camii'nde uzun yıllar hizmet veren ve köylülerimizin unutamadığı efsane kişiler arasında bulunan Necati Hocamızla buluştuk. Necati Hocamızla sohbet ederken köyümüze nasıl geldiğini sorduk. Hocam o güzel hitabetiyle başladı anlatmaya... Bundan sonrasını O'nun ağzından dinleyelim...
Hocam Tez Köyü'ne gelişiniz ne zaman ve nasıl oldu?
KORKMAM SENİN SAYILI KIŞINDAN!
Eskilerin takvimi ve hesabına göre Mart 9'u ve Mart 30'u sözünü duymuşunuzdur. Küçüklüğümüzden bu yana sıkça duyduğumuz mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır atasözünü duymayanımız yoktur. Birde yaşlı köylülerimizin bahar aylarında havaların soğuk ve kar yağışlı geçmesini anlattıkları apili vardır. Apili ne hangi aya tekabül ediyor ben de tam olarak bilmiyorum ama bazı yaşlı köylülerimizden duyduğum bir tekerlemeyi sizlerle paylaşmak istedim.
ZEHRA YILDIRIM VEFAT HABERİ
Cenaze TaziyeRahmetli Hannıoğlu'nun Veli'nin Belçika'da ikamet eden hanımı Zehra YILDIRIM 28/03/2015 tarihinde vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 1Nisan günü köyümüze getirilerek köyümüz mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah'dan rahmet, kederli ailesi ve sevenleri başta olmak üzere tüm köylülerimize sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

EMİRDAĞ BELEDİYESİNDEN AHİ YAKUP TÜRBESİ'NE DÜZENLEME
EMİRDAĞ BELEDİYESİNDEN AHİ YAKUP TÜRBESİ'NE DÜZENLEMEEmirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN her alanda çalışmalarını sürdürürken sosyal sorumluluk alanında vefa projeleri kapsamında hizmetlerini devam ettiriyor. Emirdağ’a bağlı Tez köyünde bir dizi çalışmaları gerçekleştiren Başkan Kargın, Tez köyünde bulunan Şehit Binbaşı Dr. Numan Bey şehitliğinin çevre düzenlemesini gerçekleştirerek,11 isimsiz kahraman için 11 fidan Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından toprakla buluşturulmuştu.
BÜTÜN ANNE BABALARIN VE ÖĞRETMENLERİN OKUMASI GEREKEN BİR HİKAYE!
BÜTÜN ANNE BABALARIN VE ÖĞRETMENLERİN OKUMASI GEREKEN BİR HİKAYE!Bir gün seminere başlamadan önce kısa boylu güler yüzlü birisi geldi, Hocam elinizi öpmek istiyorum, dedi. Ben el öptürmekten pek hoşlanmadığım için, yanaktan öpüşelim, dedim, öpüştük. Aramızda şöyle bir konuşma yer aldı:
- Hayrola, neden elimi öpmek istedin?
- Hocam, üç yıl önce sizin bir seminerinize katıldım. Hayatım değişti.
O seminerden sonra daha mutlu bir ailem var ve size teşekkür etmek istiyorum; onun için elinizi öpmek istedim.
- Ne oldu, nasıl oldu?

KÖYÜMÜZDEN YGS ŞAMPİYONU ÇIKTI
KÖYÜMÜZDEN YGS ŞAMPİYONU ÇIKTI15 Mart 2015’te yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS 2015) sınavında köyümüz sakinlerinden Tokat İhya Balak Fen Lisesinde eğitim ve öğretimine devam eden Abdullah Demir, 2015 YGS sınavında Tokat il birincisi oldu. Demir, aynı zamanda Türkiye genelinde yaklaşık iki milyon öğrencinin katıldığı sınavda da Türkiye 127 cisi olarak büyük bir başarıya imza attı.