Türk Bayrağı
Ana Menü
Rastgele Video
Forum Başlıkları
En Son Ziyaret
Admin 1 gün
tezli emir 1 gün
FAKILI OGLU 2 gün
Ramazan D... 2 gün
murtaza m... 3 gün
aeryilmaz19 5 gün
mustafa m... 6 gün
alirizayigit 1 hafta
escaper1956 1 hafta
orhangullu80 1 hafta

Daha çok kulanıcı göster 
Son Yorumlar
Haber beslemesi
Üye Girişi
Üye Adı:  Şifre:    Üye Ol   Şifremi Unuttum
En Son Resimler
MEHMET KOÇ ( KOÇERO) VEFAT ETTİ
MEHMET KOÇ ( KOÇERO)  VEFAT ETTİ Köyümüz sakinlerinden olup Belçika / Brüksel'de ikamet eden Koçero lakabıyla tanınan Abdullah (AKBAL) oğlu Mehmet Koç Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumun cenazesi 27.01.2015 yani yarın Brüksel Fatih Camii 'de öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Türkiye'ye gönderilecektir.
Cenazesi 28.01.2015 Çarşamba gün Türkiye saatiyle 11:00 de köyümüz mezarlığında toprağa verilecektir. Merhuma ALLAH'dan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine BAŞSAĞLIĞI dileriz.
HÜSEYİN SAYAN (KRAL) VEFAT HABERİ.
Cenaze TaziyeAslem köylümüz olup Emirdağ'da ikamet eden Emekli Öğretmen Hüseyin SAYAN (Kral) vefat etmiştir. Cenazesi Emirdağ Çarşı Camisinde kılınacak öğle namazından sonra İlçemiz Keçili Mezarlığında toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan Rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.17.01.2015
TEZ KÖYÜ'NÜN BİLİNEN YAZILI TARİHİ
TEZ KÖYÜ'NÜN BİLİNEN YAZILI TARİHİEskişehir Osmangazi Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sayın Osman KÖKSAL'dan köyümüz tarihine ışık tutacak bir bilgilendirme.
Birkaç gün evvel ziyaret için uğradığımız Prof. Dr. Osman KÖKSAL çay sohbeti sırasında sözü düşürdüğümüz Tez Köyü Tarihi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Köyün İstanbul’u Anadolu üzerinden Ortadoğuya bağlayan Osmanlı sefer yolu (Orta-kol) üzerinde bulunduğunu,
KARANİ KÖKSAL'IN YENİ YIL MESAJI
KARANİ KÖKSAL'IN YENİ YIL MESAJIDeğerli köylülerim yeni bir yıla daha ulaşmış bulunmaktayız. Yeni yılın başta siz değerli köylülerimiz olmak üzere islam alemine ve tüm insanlığa hayırlara vesile olması dileği ile yeni yılınızı canı gönülden kutlarım.
Karani KÖKSAL Tez Köyü Muhtarı.
Hikaye – Akika - 6. ve Son Bölüm
Hikaye – Akika - 6. ve Son BölümKöşe yazıları ilgi ile takip edilen Haydar Kutsi’den “Akika” hikayesinin altıncı ve SON bölümünü yayınlıyoruz.
Nazlı koyun köy hocasının torunu Yusuf için akika kurbanı olur. Böylece cinsinin bozulmasına sebebiyet vermediği için “akikalık” onun için bir kurtuluş olur.
Bünyamin de Hasan Ağanın baskısından kaçmak için Kalecik köyüne göçer orada babası gibi hocalık yapar. Hasan Ağa ise zenginliğine zenginlik katarken köylülerden tamamen izole olmuş bir halde domuz çiftliği ile hayatına devam eder.
Hikaye – Akika - 5. Bölüm
Hikaye – Akika - 5. BölümKöşe yazıları ilgi ile takip edilen Haydar Kutsi’den “Akika” hikayesinin sondan bir önceki beşinci bölümünü yayınlıyoruz. Selim amcanın tek oğlu Murat, asker dönüşü Hayri’nin kızı Elfidan ile evlenir. Köy hocasının oğlu Bünyamin’de Murat’ın kız kardeşi Halime ile evlenir.
Hayvanlar aleminde ise Nazlı” koyun çeyiz hediyesi olarak Halime-Bünyamin çiftine verilir.Kendi aralarında ise insanların “Yeni bir koyun ırkının geliştirilmesi için koyunla domuzun genlerinin çiftleştirtilmesine” verilen kararı tartışılıyor. Ovacık köyü Hasan ağa’nın ihtirasları yüzünden açık bir laboratuar gibi gözüküyordu. Devamını merakla beklediğimiz bu haftaki bölümüyle sizleri baş başa bırakıyoruz.
İSA SAĞER VEFAT ETTİ:
İSA SAĞER VEFAT ETTİ:Aslen köyümüz İnceli Mahallesinden olup Emirdağ'da ikamet eden Merhum Öldümoğlu Muherrem'in oğlu İsa SAĞER 06/12/2014 tarihinde Hakkın rahmetine kavusmustur. Merhumun cenazesi yarın köyümüz mezarlığına defnedilecektir. Merhum köylümüze Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere akrabaları, sevenleri ve tüm köylülerimize baş sağlığı diliyoruz. Allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun inşallah.