Türk Bayrağı
Ana Menü
Rastgele Video
Forum Başlıkları
En Son Ziyaret
Kutsi 1 gün
tezli emir 2 gün
mustafa m... 3 gün
aeryilmaz19 4 gün
FAKILI OGLU 4 gün
cavus 6 gün
Eddai MUH... 6 gün
zeki ince 1 hafta
ibrahim G... 1 hafta
Bulut 1 hafta

Daha çok kulanıcı göster 
Son Yorumlar
Haber beslemesi
Üye Girişi
Üye Adı:  Şifre:    Üye Ol   Şifremi Unuttum
En Son Resimler
Hikaye – Akika - 6. ve Son Bölüm
Hikaye – Akika - 6. ve Son BölümKöşe yazıları ilgi ile takip edilen Haydar Kutsi’den “Akika” hikayesinin altıncı ve SON bölümünü yayınlıyoruz.
Nazlı koyun köy hocasının torunu Yusuf için akika kurbanı olur. Böylece cinsinin bozulmasına sebebiyet vermediği için “akikalık” onun için bir kurtuluş olur.
Bünyamin de Hasan Ağanın baskısından kaçmak için Kalecik köyüne göçer orada babası gibi hocalık yapar. Hasan Ağa ise zenginliğine zenginlik katarken köylülerden tamamen izole olmuş bir halde domuz çiftliği ile hayatına devam eder.
Hikaye – Akika - 5. Bölüm
Hikaye – Akika - 5. BölümKöşe yazıları ilgi ile takip edilen Haydar Kutsi’den “Akika” hikayesinin sondan bir önceki beşinci bölümünü yayınlıyoruz. Selim amcanın tek oğlu Murat, asker dönüşü Hayri’nin kızı Elfidan ile evlenir. Köy hocasının oğlu Bünyamin’de Murat’ın kız kardeşi Halime ile evlenir.
Hayvanlar aleminde ise Nazlı” koyun çeyiz hediyesi olarak Halime-Bünyamin çiftine verilir.Kendi aralarında ise insanların “Yeni bir koyun ırkının geliştirilmesi için koyunla domuzun genlerinin çiftleştirtilmesine” verilen kararı tartışılıyor. Ovacık köyü Hasan ağa’nın ihtirasları yüzünden açık bir laboratuar gibi gözüküyordu. Devamını merakla beklediğimiz bu haftaki bölümüyle sizleri baş başa bırakıyoruz.
İSA SAĞER VEFAT ETTİ:
İSA SAĞER VEFAT ETTİ:Aslen köyümüz İnceli Mahallesinden olup Emirdağ'da ikamet eden Merhum Öldümoğlu Muherrem'in oğlu İsa SAĞER 06/12/2014 tarihinde Hakkın rahmetine kavusmustur. Merhumun cenazesi yarın köyümüz mezarlığına defnedilecektir. Merhum köylümüze Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere akrabaları, sevenleri ve tüm köylülerimize baş sağlığı diliyoruz. Allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun inşallah.
NİMET BENLİ VEFAT ETTİ.
Cenaze TaziyeKöylümüz merhum Ali Osman BENLİ'nin eşi Nimet BENLİ Belçika'da Hakkın rahmetine kavusmustur. Merhumenin cenazesi 06/12/2014 Cumartesi günü ikindi namazını müteakip köyümüz mezarlığına defnedilmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere akrabaları, sevenleri ve tüm köylülerimize baş sağlığı diliyoruz. Allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun inşallah.
Hikaye – Akika - 4. Bölüm
Hikaye – Akika - 4. BölümKöşe yazıları ilgi ile takip edilen Haydar Kutsi’den “Akika” hikayesinin dördüncü bölümünü yayınlıyoruz.
Bu bölümde Selim amcaların oğlu Murat diğer köy gençleri gibi askere gider. Hasan ağanın ortanca kızı Nezihe çobanla kaçar. Hayvanlar aleminde ise Nazlı koyun artık büyümüş; süt ve kuzu verir duruma gelmiştir. Haaa bu arada Hasan ağa yeni planını uygulamaya koymak için koyun ve keçilerini satar. Devamını merakla beklediğimiz bu haftaki bölümüyle sizleri baş başa bırakıyoruz.
Ali BİLGE VEFAT ETTİ
Ali BİLGE VEFAT ETTİAslen köylümüz olup Belçika'da yaşayan Keloğlan'ın Ali olarak tanınan, aynı zamanda site yöneticelerimizden Hacı Halil YİĞİT'in kayın babası olan Ali BİLGE Hakkin rahmetine kavusmustur. Züllfikar BİLGE'nin babası, Yusuf KOÇ ve Selahattin KOÇ'un kayın babaları olan merhum köylümüze Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere akrabaları, sevenleri ve tüm köylülerimize baş sağlığı diliyoruz. Allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun inşallah.
Hikaye – Akika - 3. Bölüm
Hikaye – Akika - 3. BölümKöşe yazılarını ilgi ile takip ettiğimiz Haydar Kutsi’den “Akika” hikayesinin üçüncü bölümünü yayınlıyoruz.
Bu bölümde Hasan ağanın büyük kızı Nusret şehire gelin gider. İnsanların eğlencelerine - düğünlerine hayvanlar aleminin bakış penceresinden bakmaya çalışılmış.
Devamını merakla beklediğimiz bu haftaki bölümüyle sizleri baş başa bırakıyoruz.